Гаазький суд не знайшов ознак масштабних і систематичних переслідувань активістів під час Євромайдану

05.10.2016

Міжнародний кримінальний суд (Гаага, Нідерланди) не виявив ознак масштабності та системності в переслідуванні активістів в ході Євромайдану. Про це на прес-конференції сказали адвокати потерпілих Маркіян Галабала і Павло Дикань, передають Українські Новини.

Зокрема, Дикань повідомив, що за підсумками 2015 року прокурор МУСа встановив 2 з 3 необхідних ознак для початку судового розгляду в Гаазькому суді справи про злочини проти Євромайдану.

Прокурор виявив у цих діяннях ознаки злочинів проти людяності і нападу на цивільне населення, але не зафіксував ознак масштабності та системності нападів.

"На сьогоднішній день офіс прокурора заявив, що у нього матеріалів недостатньо, щоб зробити остаточні висновки, необхідні для передачі справи на наступну стадію попереднього розгляду", - повідомив Дикань.

На його думку, Генеральна прокуратура передала до МКС достатньої кількості матеріалів, що свідчать про вчинення злочинів проти Євромайдану по всій території України. Галабала заявив, що у зв'язку з такою ситуацією адвокати Небесної сотні вирішили самостійно зібрати і передати в Міжнародний кримінальний суд необхідні матеріали.

Вони відправлені в середу, 5 жовтня, у листі на адресу Гаазького суду.

Адвокати також повідомили, що в разі визнання прокурором МУСа прийнятності поданих матеріалів справа може перейти на стадію компліментарності, а потім буде передано в палату попереднього розгляду Гаазького суду.

Як повідомляли Українські Новини, у справі про розстріл активістів Євромайдану оприлюднили невідоме досі відео.

Нагадаємо, що 14 липня на дні одного з озер Києва були знайдені елементи снайперської гвинтівки і автоматів, з яких вбивали майданівців.

Слідкуйте за нами в соціальних мережах

Наша сторінка в Facebook