Експертиза знайденої батьком вбитого на Майдані Голоднюка кулі стане основою обвинувачення

17.01.2017

Експертиза кулі, яку знайшов батько загиблого на Майдані Устима Голоднюка Володимир, ляже в основу обвинувачення екс-«беркутівців», яких підозрюють у розстрілі протестувальників. Про це в ефірі Громадського розповів адвокат родин Небесної сотні Павло Дикань.

За його словами, батько Устима Голоднюка Володимир знайшов кулю о 10 ранку, в той час як сам Устим був убитий об 11.

«Ця куля досліджена, ці матеріали будуть додані до матеріалів суду. Я знаю, що вона доводить, але зараз не можу про це говорити. Це ляже в основу обвинувачення щодо осіб, які вже знаходяться за гратами», — сказав адвокат.

Як зазначив Дикань, це майже єдиний судовий процес у справі Майдану, який рухається до розв’язання, хоч і надто довго.

«Це майже єдиний процес, який іде. Пройшло вже 90 засідань, і це немало. Ми рухаємося. Так, процес довгий, але це недоліки кримінально-процесуального законодавства України. У нас немає тих процедур, які дозволяють пришвидшити процес при такій кількості потерпілих і обвинувачених», — сказав адвокат.

Він зазначив, що до суду кожного разу приходять люди, які вимагають прискорення процесу, але їхні дії, що призводять до зриву засідань, ніяк не допоможуть правосуддю.

«Мені особисто дуже дивно, що зривається саме цей процес. Процес стане закритим внаслідок регулярних зривів засідань», — додав адвокат.

На його переконання, процес рухається вперед завдякі співпраці слідства з потерпілими, які допомагають знаходити нові докази.

«Три роки, як ми працюємо над цією справою, робота потерпілих та їх представників — це знаходити свідків, фото, відео, вказувати на недоліки, похибки, помилки слідства. Це сумісна робота», — підкреслив Дикань.

Слідкуйте за нами в соціальних мережах

Наша сторінка в Facebook